Przed zapisaniem się do szkoły jazdy na kurs musimy udać się do lekarza który wyda nam orzeczenie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem. Wiele osób nie przepada za lekarzami, lecz badaniem na prawo jazdy nie trzeba się martwić. Jak przebiega takie badanie?

Przebieg badania

Bardzo ważnym elementem w bezpiecznym poruszaniu się pojazdem jest wzrok. Dlatego na badanie wzroku lekarz przeznaczy najwięcej czasu. Kolejnym zmysłem który poddaje się badaniu jest słuch. Pamiętajmy aby podczas badania nie ukrywać, że na co dzień nosimy okulary lub aparat słuchowy. Następnie lekarz zbada nasze serce, układ oddechowy oraz sprawdzi czy potrafimy utrzymać równowagę. Przeprowadzi z nami również wywiad na temat tego czy przyjmujemy leki oraz czy chorujemy na przewlekłe choroby. Badanie na prawo jazdy nie trwa długo, zaledwie kilkanaście minut. Po pozytywnym wyniku badań możemy udać się do wydziału komunikacji w celu wyrobienia PKK.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani kursem na prawo jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów, to warto sprawdzić ofertę szkoły kurs nauki jazdy w Warszawie.

Kategorie: Blog