Profil Kandydata na Kierowcę jest to dokument, w którym znajdują się wszystkie niezbędne dane na temat osoby, która ma zamiar zdać prawo jazdy. Jest on niezbędny i bez niego nie ma możliwości zdobycia tych uprawnień. Każdy PKK posiada swój indywidualny numer i jest on przydzielany do prawa jazdy na jedną, określoną kategorię. Zatem jeżeli chcemy zdać egzamin na kategorię B i C, to powinniśmy założyć dwa profile.

Gdzie wyrobić profil kandydata na kierowcę?

PKK wydawany jest przez starostwo, więc niezbędne dokumenty musimy złożyć do wydziału komunikacji zgodnie z naszym miejscem zamieszkania. Jeśli nie chcemy lub jest to niemożliwe, żeby zrobić to osobiście, będziemy potrzebowali pełnomocnictwa, które jest płatne, a opłata skarbowa wynosi 17 złotych. Wyjątkiem jest złożenie tych dokumentów przez osoby bliskie, jak na przykład żona, brat czy syn. Wtedy nie będziemy musieli wnosić żadnych opłat. Natomiast założenie Profilu Kandydata na Kierowcę jest całkowicie darmowe.

Oferta Automobilklub Polski

Szkoła prawa jazdy w Warszawie, która zalicza się do szeroko polecanych OSK to z pewnością Automobilklub Polski. Automobilklub Polski oferuje wszystkim zainteresowanym zdobycie uprawnień kategorii A, A1, A2, B, B+E, C, C+E oraz D. Sprawdź naszą ofertę na www.automobilklubpolski.pl.