Prawo jazdy to jeden z tych dokumentów, które przydają się bez względu na okoliczności. Warto zainteresować się więc kursem zawsze, gdy tylko ma się czas na jego przerobienie. Co mają jednak zrobić osoby, którym dokument potrzebny jest natychmiast?

Niejedna szkoła prawa jazdy w Warszawie proponuje w takim przypadku przystąpienie do kursów przyspieszonych. Propozycja wydaje się kusząca, warto podchodzić do niej jednak z pewną ostrożnością.

Nie można utrzymywać, że szybkie kursy nie mają żadnego sensu. Osoby zatrudnione przez AutomobilKlub Polski zwracają jednak uwagę na to, że nie jest to forma nauki dla każdego. Od kursanta wymaga się maksimum koncentracji i zaangażowania, a i tak nie ma pewności, że egzamin w jego wykonaniu zakończy się powodzeniem. Opcja jest więc interesująca przede wszystkim dla osób, które już wcześniej miały kontakt z samochodem, z jakiegoś powodu jednak nie zakończyły kursu z sukcesem. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o zasadach ruchu drogowego, nie powinien liczyć na to, że błyskawicznie stanie się dobrym kierowcą.