Wiele osób potrzebuje często przewieźć rzeczy które nie mieszczą się w samochodzie. Dużo osób dla swojego komfortu decyduje się wtedy na zrobienie prawa jazdy kategorii B+E. Jak wygląda egzamin na tę kategorię?

Egzamin B+E

Pierwszym etapem egzaminu praktycznego są zadania na placu manewrowym. Składa się on z 5 elementów. Zadania jakie są nam przydzielone, to czynności kontrolno-obsługowe czyli sprawdzenie płynów oraz świateł. Następnym zadaniem jest przygotowanie się do jazdy. Kolejnym zadaniem zleconym przez instruktora jest sprzęganie samochodu z naczepą. Gdy wykonamy te zadania przechodzimy do jazdy po łuku oraz manewrów. Gdy pomyślnie wykonamy wszystkie zadania na placu manewrowym przechodzimy do zadań w ruchu drogowym. Ta część egzaminu nie powinna trwać więcej niż 40 minut. W trakcie tej części egzaminu instruktor sprawdzi nasze umiejętności w zakresie np. przejazdu przez przejście dla pieszych, wjazdu na drogę z obiektu przydrożnego lub wykonanie manewru zawracania.

Jeżeli interesuje nas kurs na prawo jazdy kategorii B+E, to najlepszym wyborem jest skorzystanie z oferty firmy kurs jazdy e Warszawa.

Kategorie: Blog