Zima to trudny okres dla motocyklów oraz kierowców. Niskie temperatury i śliska nawierzchnia powodują wiele trudności w prowadzeniu motocykla oraz mogą doprowadzić do poślizgów. Warto dowiedzieć się czego unikać podczas jazdy zimą oraz jak unikać niebezpiecznych sytuacji.

Technika jazdy zimą

Trudne warunki drogowe, ograniczona widoczność to tylko kilka elementów które towarzyszą jeździe motocyklem w zimie. Pierwszym elementem który pozwoli nam na ograniczenie niebezpieczeństwa jest zmniejszenie prędkości. Warto odpuścić sobie rychłe przyspieszanie, gwałtowne skręty oraz wyprzedzanie. Warto również zachować większą odległość od samochodu przed nami. Droga hamowania na śniegu czy lodzie znacząco się zwiększa, dlatego warto jest mieć to na uwadze. Zakręty mogą pokonać niejednego kierowcę. W trakcie zimy zdecydowanie warto nie ścinać zakrętu, zmniejszyć prędkość oraz nie przyspieszać. Drogi w trakcie zimy są bardzo zdradliwe, dlatego należy o tym pamiętać.

Jeżeli interesuje was przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty prawo jazdy a w Warszawie.

Kategorie: Blog