Osoby które kochają podróżować, na pewno nie raz zastanawiały się na zakupem przyczepy kempingowej. Warto jednak wiedzieć, że do jazdy z nią nie wystarczy nam jedynie prawo jazdy kategorii B. Aby zgodnie z prawem móc holować taką przyczepę musimy zrobić prawo jazdy kategorii E. Na czym polega egzamin?

Egzamin kat E

Egzamin na prawo jazdy kategorii E składa się jedynie z części praktycznej. Zaczyna się on od sprawdzenia stanu technicznego pojazdu oraz przygotowania się do jazdy. W pierwszej części zostaniemy poproszeni o wykonanie wybranych losowo zadań np. sprawdzenia poziomu płynu chłodniczego. W drugiej części musimy odpowiednio ustawić swój fotel, zagłówek, lusterka oraz zapiąć pasy. Następnie naszym zadaniem jest sprzęganie samochodu z przyczepą. Gdy ta czynność zostanie wykonana przechodzimy do zadań na placu manewrowym. W jej skład wchodzi jazda po łuku oraz 2 losowo wybrane manewry. Ostatnią częścią egzaminu jest jazda w ruchu drogowym.

Jeżeli interesuje nas prawo jazdy kategorii E, to w celu przystąpienia do kursu warto sprawdzić ofertę kurs jazdy e w Warszawie.

Kategorie: Blog